Przygotowując kompozycje kwiatowe, jeszcze przed przystąpieniem do pracy powinniśmy ustalić, w jakim stylu będziemy je tworzyć, gdyż wizualny odbiór kompozycji zależy właśnie od stylu, który wybierzemy. Każdy styl we florystyce ma swoje określone cechy. Zatem każda kompozycja, którą tworzymy, powinna uwzględniać te właściwości.

W najnowszym dwumiesięczniku Nasz Dom i Ogród – Flora można odnaleźć kompozycje w trzech stylach. W stylu dekoracyjnym, stylu graficznym oraz stylu wegetatywnym. Jest to pewnego rodzaju nauka oraz powtórzenie zasad tworzenia dekoracji. W dziale Raz, dwa, trzy floryści zaprezentowali różnorodne prace, ale pamiętali o zachowaniu jednego ze styli. Powstały np. dekoracje w pięknych wazonach, misach, świecznikach zarówno do postawienia jak i zawieszenia. Rośliny oraz użyte materiały zostały starannie podpisane, a sama praca zaprezentowana w poszczególnych krokach daje możliwość wykonania ją przez każdego nawet mniej doświadczonego florystę.

W materiale głównym zaprezentowano 10 kompletów prac wykonanych w różnych stylach. Style są przejrzyście zaznaczone odpowiednim kolorem przy zdjęciu. Floryści mieli za zadanie wykonać obie prace z tych samych, albo prawie z tych samych, roślin, aby pokazać że każdą pracę można zrobić z identycznego materiału florystycznego. Powstały kompozycje z wykorzystaniem większej liczby roślin oraz takie które mają ich niewiele. Dekoracje w naczyniach, na paterach, w metalowych klatkach, w naturalnej osłonce czy bukiety. Rośliny zostały podpisane, a kompozycje wyeksponowane na odpowiednio dużych zdjęciach.

W numerze nie zabrakło kolejnego wywiadu, który przeprowadziła Iza Tkaczyk. Tym razem odpowiedzi na pytania udziel duet florystów z Azji. Joseph Ven Garay Dumadag oraz Michael Yu Full. Zastanawiacie się jakie mają marzenia? Koniecznie zajrzyjcie do nowego wydania, gdzie oprócz odpowiedzi na pytania można zobaczyć wyjątkowe prace azjatyckich florystów.

Otwarcie nowego miejsca florystycznego na mapie Polski, czyli Branżowego Centrum Umiejętności w Dziedzinie Florystyki przyciągnęło tłumy. W numerze zamieszczono także wywiad z Panem Zenonem Rekiem, Prezesem Śląskiego Centrum Florystycznego Rekpol oraz Prezesem Zarządu SFP, który zdradził więcej o tym projekcie. Do kogo jest skierowany? Kto jest partnerem? Ciekawe informacje oraz wskazówki.

Zastanawiacie się jakie kompozycje wykonał Florysta Roku podczas finałowego pokazu? Krótka rozmowa z Kacprem Terką o planach na przyszłość i początkach z florystyką. W dziale Młodzi Mistrzowie o swojej kwiatowej drodze opowiedziała Magdalena Ślązok, absolwentka szkoły Kwitnące Horyzonty. Jakie ma marzenia, pasje. Wypowiedź ze zdjęciami w najnowszym wydaniu.

Czy rośliny muszą być idealne? Zadaliście sobie kiedyś to pytania? W numerze ciekawy tekst z wyjazdu grupy przyjaciół do Holandii. Agnieszka Reimus-Knežević oraz Mirosław Drohomirecki opisali swoje przeżycia z wizyty w szklarniach z roślinami doniczkowymi. Co się dzieje z kwiatami uznanymi z nieidealne? Kto wymusza idealność? Ciekawe informacje w artykule.

W stałych działach jeszcze więcej interesujących informacji. w ABC Florysty autorka Agnieszka Mitko-Kominek opisuje florystykę ślubną. Bukiety okrągłe oraz nowoczesne wiązanki okrągłe. Dawka wiedzy z przykładowymi zdjęciami. Andrzej Dąbrowski w Okiem praktyka opisał, że Liczy się pierwsze wrażenie. Jak powinien wyglądać pracownik oraz witryna czy strefa przy kasie, aby całość tworzyła pozytywny odbiór. Wiele cennych wskazówek. Autorka Z notatnika botanika Magdalena Mularczyk pod lupę wzięła mak. Jak dbać? Jak wykorzystywać we florystyce? Profesjonalne informacje od doświadczonej Pani botanik.

Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Numer można kupić w sklepiku internetowym na www.ndio.com.pl oraz w Empikach czy na giełdach florystycznych. Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl