Boho to ostatnio bardzo modne słowo w ślubach. Co to w ogóle jest i skąd pochodzi?

Styl boho to romantyzm, wolność i łamanie wszelkich konwenansów. Pochodzi od bohemy cygańskiej, a co za tym idzie bohemy artystycznej i hippisowskiego umiłowania wolności i braku konwenansów. Styl bohemy tworzy poczucie wolności i pozwala na oderwanie się od nudnych klasycznych poukładanych bukietów. Są  to bukiety luźne, dla osób ceniących swobodę. Boho daje całą paletę możliwości i stylizacji. Oznacza też
ogromny, i to będę podkreślać, szacunek do pokrojów i kształtów roślin. Bukiet boho podkreśla ich naturalne ruchy – całość ma żyć, tańczyć, uśmiechać się, pachnieć.

 
bukiet w stylu boho

bukiet w stylu boho

bukiet w stylu boho

 

Jakie rośliny najlepiej dobierać do bukietów Boho?

Warto korzystać z roślin występujących naturalnie w naszym otoczeniu. Przede wszystkim styl ten wymaga dużej ilości różnorodnej zieleni. Wymaga też różnorodności pokrojów roślin zielonych i kwiatów. Charakterystyczne są tu niecodzienne połączenia oraz duże, wręcz ogromne różnice wysokości roślin, dające kontrast i luz.

Czy można to zamknąć w jakieś ramki (dla tych którzy muszą mieć je podane)?
W swoich zamówieniach wyodrębniłam trzy typy bukietów boho:

  • okrągły mocno rozluźniony
  • horyzontalny
  • pęczek kwiatowy mocno rozluźniony

Chętnie bym widziała naręcze i kaskadę, ale to już formy rzadziej zamawiane przez panny młode.

Bukiety boho łączą nowoczesność z tradycją w nieprzewidywalny sposób. Pozwalają na wyrażenie siebie, nie narzucają sztywnych reguł. Główne cechy tego stylu to nonszalancja i naturalność. I choć nie jest on wcale taki łatwy jakby mogło się wydawać, to jego wielkim plusem jest to, że daje ujście naszej kreatywności – świadome komponowanie pozornie niepasujących do siebie elementów daje ogromne pole do popisu dla inwencji twórczej florysty.
 

bukiet w stylu boho

bukiet w stylu boho

O autorze

Katarzyna Greta Grondkowska

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działam na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Na swojej ścieżce rozwoju florystycznego czerpałam z doświadczeń i mądrości moich nauczycieli. Andreas Faber, Gregor Lersch, Robert Miłkowski, Mariola Miklaszewska, Doreen Sider to moi przewodnicy w drodze do miejsca, w którym aktualnie jestem. Gretaflowers Szkoła Florystyczna to nie tylko szkoła, nie tylko kursy, nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale także spotkanie z człowiekiem, wymiana doświadczeń, dzielenie się rozwiązaniami.