Florystyka nagrobna również ma swoje trendy. Brzmi to wprawdzie trochę niestosownie, ale nie da się ukryć, że tak właśnie jest. Od pewnego czasu, obok klasycznych wiązanek i wieńców oraz wszechobecnej chryzantemy w doniczce, pojawiają także kompozycje o innych, ciekawych kształtach, jak np. krzyż czy serce.
Zainteresowanie klientów nowymi kształtami na pewno cieszy, bo przecież każdy florysta chętnie daje upust swojej kreatywności. Jeśli więc tylko czasu mu starczy to chętnie na swojej wystawie postawi, obok typowych 1-listopadowych produktów, coś bardziej oryginalnego, coś co mu w duszy zagrało…
Zobaczcie jak można zrobić taką trochę nietypową kompozycję, bo choć na ringu, to nie wieniec. A jeśli chodzi o trendy, to jak najbardziej, jest na czasie: intrygująca, naturalna i ujmująca – zupełnie jak jej autorka, Katarzyna Greta Szymkowiak. Zdjęcia: Łukasz Krytkowski
Materiał roślinny:
- topola czarna (Populus nigra) – kora
- rdestówka Auberta (Fallopia baldschuanica)
- bluszcz pospolity (Hedera helix) ‘Erecta’
- dziurawiec (Hypericum)
- krokosz barwierski (Carthamus tinctorius)
- tawuła japońska (Spiraea japonica)
- słonecznik zwyczajny (Helianthus annuus)
- szparag modrzewiowy (Asparagus umbellatus)
- róża (Rosa) – kilka odmian
- tawuła Billarda (Spiraea ×billardii)
- zatrwian szerokolistny (Limonium latifolium)
Materiał techniczny:
- gąbka florystyczna w kształcie ringu
- druty techniczne
- sznurkodrut
Wykonanie:
Do wcześniej namoczonej gąbki w kształcie ringu za pomocą sznurkodrutu oraz drutów technicznych mocujemy płaty kory topolowej. Następnie gąbkę zakrywamy różnorodną zielenią. Odpowiednio przycięte kwiaty staramy się grupować i wbijać w gąbkę pomiędzy płatami kory oraz bezpośrednio w ring, zachowując jego kształt. Na koniec aranżację uzupełniamy roślinami tak, aby linia kompozycji wydłużyła się zgodnie z linią przymocowanej kory.
kompozycja: Katarzyna Greta Szymkowiak
zdjęcia: Łukasz Krytkowski