Jesień to czas kontrastów. Pojawiają się chłody, deszcze i szaruga, ale… ciągle jeszcze możemy liczyć na ciepłe promienie słońca, które przebijając się przez kolorowe korony drzew dają nam chyba najbardziej niezwykłą barwę światła, jakiej możemy doświadczyć w ciągu całego roku. Przestrzeń, która nas otacza działa inspirująco i zachęca do florystycznych poszukiwań. Jaki jest ich efekt? Zobaczcie poniżej – oto dwie moje propozycje kompozycji przygotowanych na Święto Zmarłych.
Rustykalna asymetria w formie krzyża
Gra tekstur i głębia przestrzeni.
Zestawienie różnych powierzchni materiałów daje niebanalny efekt, dlatego staram się tak dobrać materiał, by był ciekawy co do powierzchni i kształtu. Jednocześnie dążę do tego, by pracy dodać głębi i wyjątkowego charakteru. W moim asymetrycznym krzyżu głębię uzyskałam dystansując poszczególne jego elementy. Eszeweria stworzyła punkt fokusowy, a szkło pokazało kontrast materiałów i dodało światła. Decyzja o asymetrii pozwoliła na ciekawsze umiejscowienie głównego punktu kompozycji. Niebieska eszeweria będąca w zimnym, niebieskim kolorze kontrastuje z ciepłymi barwami drewna.
Materiał roślinny:
- Muehlenbeckia axillaris – Pędy
- Pinus sylvestris szyszki
- Populus Nigra – Kora
- Echeveria sp.
Materiał nieroślinny:
- lampiony szklane
- sznurek jutowy
- plaster drewna pomalowany bejcą
Bukiet, który mówi wszystko
Jesienne kompozycje mają wyjątkowy charakter, tak jak wyjątkowa jest otaczająca nas w tym czasie przestrzeń. W tej kompozycji połączyłam ciepło obecnej pory roku: jej gasnące kolory mieniące się różnorodnością. Malinowa nerina w połączeniu z brzoskwiniową różą ‘London eye’ i bordową dalią przedstawiły nam ciepłą jesień. Ciepłą jak nasze emocje i wspomnienia, które niesiemy na naszym bliskim na groby.
Materiał roślinny:
- Miscanthus sinensis
- Nerine bowdenii
- Rosa var London eye
- Dianthus caryophyllus
- Dahlia Hydrangea
- macrophyla Eucalyptus
- robusta Quercus
- rubra Cornus alba