Rośliny doniczkowe upiększają nasze mieszkania, biura, miejsca, w których przebywamy. Poprawiają również jakość powietrza i wprowadzają przytulną atmosferę. Stawiamy je przeważnie na parapetach, biurkach lub komodach, coraz częściej pojawiają się też w dużych, wolnostojących donicach. Obecnie na rynku jest spory wybór donic i osłonek: od ceramicznych, poprzez plastikowe i metalowe, do drewnianych. Jednak im większa donica, tym droższa, a i wybór odpowiedniego kształtu czy tworzywa, z jakiego jest zrobiona, nie zawsze może być zadowalający. Dobrym zatem rozwiązaniem mogą okazać się naczynia i pojemniki wykonane własnoręcznie. Często będą one pracochłonne, ale o wiele tańsze, zwłaszcza od dużych donic, a także oryginalne i niepowtarzalne, dzięki czemu na pewno sprawią nam dużo satysfakcji. Do wykonania naczynia możemy wykorzystać materiały naturalne, takie jak kora, patyki, łuski, porosty czy suszone rośliny, oraz materiały przemysłowe czy budowlane, takie jak beton, różnego rodzaje kleje, np. klej do tapet, zaprawy, żwir i kamienie, tekstylia, glina, parafina itp. W pewnym sensie “naczyniem” na rośliny doniczkowe możemy też nazwać różnego rodzaju ramy, wiszące ściany czy kokedamy.

            W najnowszym numerze dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora zostały zaprezentowane własnoręcznie wykonane pojemniki do kompozycji. A potem nasadzono w nich rośliny doniczkowe. Zaaranżowane w pomieszczeniach, na stołach, komodach stworzyły niepowtarzalny klimat. Pojemniki z betonu, z filcu, z trocin. Każdy znajdzie coś co będzie mógł powtórzyć i zaskoczyć swoich klientów.

            W numerze także kompozycje na wiosnę i Wielkanoc. Neutralne, w naturalnych kolorach i pomysłowe. Wiele zostało zaprezentowanych w dziale Raz, dwa, trzy. Krok po kroku jak zrobić. To tylko inspiracja także miksuj kolory, kwiaty i stwórz coś co będzie niepowtarzalne.

            Kolejnym z tematów jest relacja z Essen. Jak zawsze targi przyciągają tłumy zwiedzających. Florystyka na najwyższym poziomie. Prace są spektakularne, jest na czym zawiesić oko. Może nie są komercyjne, ale czasami i warto poszukać inspiracji. W wiosennym wydaniu nie mogło także zabraknąć relacji z akcji Floryści dla WOŚP. Bukiety wręczane w studio, wykonane przez znakomitych florystów. Wspaniała akcja, którą warto promować i wspierać. Gratulujemy!

            Ponadto stałe działy. Okiem praktyka, gdzie autor Andrzej Dąbrowski opowiada o konsultantach ślubnych. Czy warto współpracować? Kiedy? Na jakich zasadach? Na co należy zwrócić uwagę? Poradnik florysty, to także spora dawka przydatnych informacji. Warto także zapoznać się z kalendarium, bo najbliższe miesiące to wiele pokazów, warsztatów i szkoleń.

             A dla nowych i przedłużających prenumeratę osób jak zawsze przygotowaliśmy wyjątkowe upominki. Numer można nabyć w Empikach, kioskach Ruchu. Oczywiście zachęcamy do prenumeraty. 71 344 80 00. Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl